Facebook
Twitter
Rss
ANASAYFA l
HABERLER l
OTO SPOR l
VİDEOLAR l
FOTO GALERİ l
SERVİS l
BİZE ULAŞIN l
İLETİŞİM

Apple Car Apple Kendi Aracını Üretme Yolunda

Tüm dünyada fenomen Apple, elektrikli araba sektörüne de girmeye hazırlanıyor.

Orjinal Resim
Apple Car Apple Kendi Aracını Üretme Yolunda
 
iPhone, iPad ve iWatch  gibi cihazlar ile akıllı cihaz pazarının zirvesinde bulunan Apple elektrikli araba sektörüne de girmeye hazırlanıyor. 2011 yılında vefat eden Steve Jobs’un en büyük hayallerinden olan iCar projesi gizli bir şekilde hayata geçirilmeye başladı.
 
 
Apple Ceo’su 
 
Elde edilen bilgilere göre Apple Ceo’su Tim Cook bir yıl önce projeye start vermiş ve önemli araba tasarımcılarını bünyesine katarak proje çalışmalarını başlatmış. Sızan bilgilere göre aracın adı da belli “Titan” ve sürücüsüz olması bekleniyor.
Apple’ın elektrikli arabaya yönelmesinin birkaç sebebi daha var. Google’ın 8 adet robotik firma satın alarak başlattığı sürücüsüz araba projesinden sonra Apple’dan da böyle bir proje beklenmekteydi. Ayrıca aracın piyasadaki önemli Amerika merkezli elektrikli araba üreticileri olan Tesla Motors ve General Motors ile rekabet etmesi bekleniyor. Tesla Motors daha önceki açıklamalarında 2017 yılına kadar 300 km menzili olan ve 40 bin dolardan ucuz olacağını söylediği aracı üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Elektrikli araçların önümüzdeki yıllarda büyük bir artış göstereceğini düşünen Apple’ında böyle büyük bir proje ile piyasa da kendine yer edinmeye çalışıyor.
 
Elektrikli araçların ön araştırma ve geliştirme evrelerinin minimum 5 yıl sürdüğünü de düşünecek olursak aracın 2020 yılından önce piyasaya çıkması beklenmiyor. Bakalım Apple bu projesi iPhone ve iPad ile yakaladığı başarıyı elektrikli otomobil projesine aktarabilecek mi?  
 

 |  Paylaş  | 
Apple, iCar, Apple Car, Elektrikli Araba, Titan
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Yeni Sportif Juke-R Gün Yüzüne Çıktı
600 beygirlik Juke Goodwood Festivali´nde olacak.
Euro NCAP, Son Yaptığı Değerlendirmeleri Açı
Avrupa´ da otomobil güvenlik testleri yapan Euro NCAP, Skoda Superb, Hyundai i20 ve Fiat
6. Nesil Chevrolet Camaro Geliyor
Chevrolet´nin fenomen sporcusu Camaro, uzun bir aradan sonra 6. Nesli ile Amerikan otomob