Facebook
Twitter
Rss
ANASAYFA l
HABERLER l
OTO SPOR l
VİDEOLAR l
FOTO GALERİ l
SERVİS l
BİZE ULAŞIN l
İLETİŞİM

25 Yıl Aradan Sonra İkinci Nesil Honda NSX

90larda ikon haline gelmiş Honda NSX, yeni versiyonu ile 2015 Detroit Otomobil Fuarında sergilendi.

Orjinal Resim

İkinci Nesil Honda NSX tanıtıldı.

25 yıl aradan sonra ikinci nesil Honda NSX

90’larda ikon haline gelmiş Honda NSX, yeni versiyonu ile 2015 Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilendi. Fuarın öne çıkan araçlarından olan NSX ABD’de geliştirildi ve Marysville,Ohio’daki yeni Performance Manufacturing Centre’da üretilecek.

Honda NSX elektrikli motor ile geliyor.

NSX, hafif bir gövdeye ve toplamda 550 bg’lik güç üretecek V6 motor ve NSX’in “spor hibrit” teknolojisine sahip 3 elektrikli motoru ile piyasaya sürülecektir. Çift turbolu V6 motor, 75 derece açı ile konumlandırılmış ve yeni dokuz ileri çift kavramalı şanzıman eşlik etmektedir.

V6 motoru, kuru yağlama ve kompakt supap sisteminden yararlanıyor ve böylece motor olabildiğince aşağıya konumlandırılarak aracın ağırlık merkezi düşürülmüş. Honda’dan yapılan açıklamada NSX’in yeni dokuz ileri DCT şanzımanın çok hızlı vites geçişinin çok büyük değişim gösterdiğinin ve vites düşürmelerde devir-hız eşitlemesi yaptığını söylüyor.

Honda NSX’de bulunan üç elektrikli motordan ikisi aracın ön aksında bulunuyor ve her ikisi de ön tekerlekleri döndürüyor. Sadece tork sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda dinamik tork dönüştürme yetisi sunuyor. Farklı çekiş güçleri sağlayarak hızlanma ve frenlemede yardımcı olmaktadırlar. Honda’ya göre bu düzen aynı zamanda kalkış ve fren performansında gecikmenin önüne geçiyor.
Diğer motor ise motor ve şanzıman arasına yerleştirilerek, motorun hızlanma, fren ve vites değişimlerinde destek olduğu belirtilmektedir.  Honda’ya göre bu üç motorlu düzen aynı zamanda kalkış ve fren performansında gecikmenin önüne geçiyor.

NSX, dört farklı şasi moduna sahip;
Quiet Mod’da otomobil sadece elektrik gücü kullanıyor ve kısa mesafeler kat edebiliyor,
Sport, Sport+ ve Trace modlarında ise aracın tüm motorları çalışıyor ve full performans veriyor.

NSX'in Tasarımı

Yeni NSX’in altyapısı uzay kasa tasarıma sahip ve ultra yüksek güçlü çelikle alüminyumdan üretilmiş. Zemin altyapısı ise karbonfiberle zenginleştirilmiş ve kabinde ultra ince A sütunları kullanılmış. NSX, dünyada ilk kez kullanılan bir döküm tekniğinden yararlanmış. Bu teknikle birlikte hem döküm hem de güçlendirilmiş bileşenler bir araya getirilmiş. Gövde panelleri de alüminyum ve sac kalıp kompozitten imal edilmiş.
NSX’de önde 19 inç, arkada 20 inç jantlar ve fren sistemi olarak karbon seramik diskler ve önde altı pistonlu, arkada ise dört pistonlu kaliperler kullanılmış.
Yeni Honda NSX yaz aylarında siparişlere başlayacak ve yıl sonuna doğru ilk teslimatlar gerçekleştirilecek. Otomobilin fiyatı hakkında ise henüz bir açıklama gelmedi.


 |  Paylaş  | 
Honda NSX, Elektrikli Motor, 2015
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Honda NSX 2015 Orjinal Resim
Honda NSX 2015 Orjinal Resim
Honda NSX 2015 Orjinal Resim
Honda NSX 2015 Orjinal Resim
Honda NSX 2015 Orjinal Resim
Honda NSX 2015 Orjinal Resim
Honda NSX 2015 Orjinal Resim
Honda NSX 2015 Orjinal Resim
Honda NSX 2015 Orjinal Resim
Honda NSX 2015 Orjinal Resim
honda-nsx-hybrid-sport-car-spor-araba-2015-08_27022015142250-9_1024_768.jpg Orjinal Resim
Yeni Sportif Juke-R Gün Yüzüne Çıktı
600 beygirlik Juke Goodwood Festivali´nde olacak.
Euro NCAP, Son Yaptığı Değerlendirmeleri Açı
Avrupa´ da otomobil güvenlik testleri yapan Euro NCAP, Skoda Superb, Hyundai i20 ve Fiat
6. Nesil Chevrolet Camaro Geliyor
Chevrolet´nin fenomen sporcusu Camaro, uzun bir aradan sonra 6. Nesli ile Amerikan otomob