Facebook
Twitter
Rss
ANASAYFA l
HABERLER l
OTO SPOR l
VİDEOLAR l
FOTO GALERİ l
SERVİS l
BİZE ULAŞIN l
İLETİŞİM

Seat Leon 5 Yıldızı Kaptı

Seat Leon, Latin NCAP organizasyonu tarafından güvenlikte 5 yıldız alarak başarılı çıkışını taçlandırdı.

Orjinal Resim

Seat Leon 5 Yıldızı Kaptı

Seat Leon, Latin NCAP organizasyonu tarafından güvenlikte 5 yıldız alarak başarılı çıkışını taçlandırdı.

Kapsamlı olarak yapılan güvenlik paketinin etkisi ile Seat Leon, Euro NCAP’ten sonra ikinci kez 5 yıldız ile ödüle layık görüldü. Güvenlik derecelendirme kuruluşu Latin NCAP tarafından yapılan çarpışma testlerinin sonucunda en yüksek puanı elde ederek 5 yıldıza layık görüldü.
Bu ödül ile, Latin NCAP organizasyonunun yaptığı ön ve yan darbe testlerinde yetişkin yolcu sınıfında 5 yıldız ve çocuk yolcu koruma sınıfında da 4 yıldız alan ilk otomobil oldu.

Seat Leon, daha önce de Euro NCAP tarafından yapılan değerlendirmelerde yetişkin yolcu korumasında %94 ve çocuk yolcu korumasında da %92 puan alarak 5 yıldızla derecelendirilmişti.

Yapılan sabit ve hareketli blok testlerinde üst düzey bir performans gösteren Leon’un şasisi çarpışmalar sonrasında tamamen stabil kalmayı başardı ve bazı versiyonlarda yer alan hız uyarı sistemi ile emniyet kemeri uyarı sistemi gibi bütün güvenlik sistemleri bir sorun çıkarmadan devreye girdi.

Latin NCAP, Latin Amerika ve Karayip bölgelerinde çarpışma testleri ve bağımsız değerlendirmeleri ile Global NCAP programının bir parçası olarak çalışmalarına devam ediyor. Leon testlerinde Seat en yüksek puanı alarak ayrılması, model geliştirme çalışmalarında kullandığı teknolojinin başarısını ortaya koyuyor. Seat Leon, ön,yan ve perde olmak üzere 6 hava yastığı, ESC, ABS, ASR, arka koltuk üzerindeki kafalıklar, Isofix bağlantı noktaları, emniyet kemeri uyarısı, kaza durumunda ikincil çarpışmaları önleyen ‘İkinci Çarpışma Freni’ gibi standart güvenlik önlemlerini sunmaktadır.


 |  Paylaş  | 
Seat, Leon, Latin NCAP, 5 Yıldız
Yeni Sportif Juke-R Gün Yüzüne Çıktı
600 beygirlik Juke Goodwood Festivali´nde olacak.
Euro NCAP, Son Yaptığı Değerlendirmeleri Açı
Avrupa´ da otomobil güvenlik testleri yapan Euro NCAP, Skoda Superb, Hyundai i20 ve Fiat
6. Nesil Chevrolet Camaro Geliyor
Chevrolet´nin fenomen sporcusu Camaro, uzun bir aradan sonra 6. Nesli ile Amerikan otomob